1903. – Osnovana je klesarska radionica koja danas nosi naziv "Klesarska radionica Dražen Jakšić".
Osnovao ju je Ante Jakšić, pradjed današnjeg direktora klesarske radionice.
Među brojnim obiteljima koje se u Donjem Humcu bave obradom kamena značajno mjesto zauzima obitelj Jakšić. Korijeni obitelji su stari kao i obiteljski grb, a prvi pisani spomen o radionici datira iz 1903. - dobiva se dozvola za rad na ime Ante Jaksić, djed sadašnjeg vlasnika radionice Dražena Jakšića.
Obiteljsku tradiciju nastavlja i razvija Draženov otac Lovro Jakšić. Kao samouki kipar sagradio je mnoge kuće, crkve, kamene ograde i bezbroj grobnica i spomenika širom Dalmacije. Već tada je imao državnu dozvolu za školovanje klesara, tako da svoja umijeća u obradi kamena, njemu duguje stotine bračkih klesara.
Zahvaljujući naslijeđenom talentu, ali i znanju stečenom u Umjetničkoj školi i Pedagoškoj akademiji u Splitu, Dražen odmah kreće u modernizaciju radionice i proširenje djelatnosti. Spoj tradicije i obrazovanja idealno nalazi svoju simbiozu u današnjoj radionici koja je tehnološki jedna od najopremljenijih u zemlji, a kadrovski sigurno zauzima prvo mjesto.
Supruga Ida Stipčić-Jakšić svojim ulaskom u obitelj prije 25 godina, donosi u ovu klesarsku obitelj modne trendove kojima nisu mogle odoljeti ni najveće zvijezde naše estrade (Josipa Lisac itd). Vremenom joj kamen ulazi u krv te se i ona hvata u koštac s njime. Kamen u njenim rukama postaje mekan, podatan, ona se kamenom igra. Kameni svijećnjaci, naušnice, privjesci, haljine i rascvjetane tratinčice proizvodi su mašte i ljubavi prema Braču i kamenu. Svima koji ih prime u ruke govore o ljepoti kamena i zaljubljenosti bračkog čovjeka u kamen.
Nedavno se poslu pridružio Draženov sin Lovre, akademski kipar i kćerka Dina, akademska slikarica.
Preuzimanjem očeve radionice 1982. godine, Dražen Jakšić pravi radikalan iskorak naprijed. Od male radionice brzo kreće naprijed. Zahvaljujući izuzetnom poznavanju kamena i nalazištima najkvalitetnijeg bračkog bijelog kamena u blizini, brzo osvaja dobre poznavatelje kamena i zahtjevne kupce.
Dobro prihvaćenje na tržištu Dražena potiče i motivira u daljnjoj modernizaciji i kadrovskom ekipiranju. Novosagrađena radionica opremljena je najsuvremenijim strojevima računalski programiranim, ali i radnicima koji znaju što je to piket, špica i martelina - «ljudima od zanata».
Mnogi ugledni hrvatski kipari, poput Kuzme Kovačića, Matka Mijića, Dalibora Stošića,.. , u Draženu pronalaze pravog partnera i zajedno realiziraju niz uspješnih projekata. Kreativna suradnja s arhitektima Jerkom Rošinom, Slavenom Rožićem, Vjekom Ivaniševićem i nizom drugih, dovodi do osmišljavanja i ostvarenja niza značajnih projekata u zemlji i inozemstvu.